Hercegovina Sport

Leotar u Trebinju pobijedio Velež, nastavlja se žestoka borba za opstanak u Premijer ligi BiH

Ekipa Leotara pobijedila je Velež u posljednjem meču 28. kola Premijer lige BiH rezultatom 2:1 i tako nastavila žestoku borbu za opstanak u društvu najboljih.

Na početku meča oba tima su igrala poprilično oprezno i nije bilo šansi, sve do 33. minute kada je Radovac umalo postigao autogol, no imao je sreće i lopta nije završila u mreži Veleža.

U finišu prvog poluvremena, domaći tim je došao u vodstvo. Čubrila je centrirao, a na pravom mjestu je bio Santrač koji pored statične odbrane Veleža pogađa za 1:0. To je ujedno bio i rezultat prvog poluvremena.

Nakon 15-ak minuta igre u drugom dijelu, Velež je došao do poravnanja, a strijelac lijepog pogotka bio je Vehabović. Meč je nakon toga bio nešto žustriji i bilo je jasno da bi treći gol mogao odlučiti pobjednika, što se u konačnici i desilo u 81. minuti.

Nakon duela Vehabovića i Krstovskog sudija je pokazao na bijelu tačku, a strijelac za pobjedu Leotara bio je Dujaković.