Hercegovina Sport

Plivači PK Leotar najbolji u Užicu sa osvojenih 68 medalja

Članovi Plivačkog kluba Leotar su na Međunarodnom plivačkom mitingu „Dani sprinta“ u Užicu osvojili  pehar za prvo mjesto u ekipnom plasmanu i čak 68 medalja, od čega je 16 zlatnih, 35 srebrnih i 17 bronzanih medalja.

 

Zlatne medalje osvojili su: Aleksa Bogdanović u disciplini 50 metara slobodno, Viktor Vasojević u disciplinama 100 metara slobodno i 50 metara delfin, Luka Berak u disciplini 50 metara leđno, Vito Koprivica u disciplinama 50 metara prsno i 100 metara leđno, Nikola Prelević u disciplinama 50 metara prsno i 100 metara mješovito, Luka Đurić u disciplinama 50 i 100 metara delfin, Andrej Kisin u disciplinama 50 i 100 metara delfin, Bojana Popović u disciplini 50 metara slobodno, Tijana Hamović u disciplinama 50 i 100 metara prsno, Elena Đogo u disciplini 50 metara delfin.

Srebrnim medaljama okitili su se Luka Berak u disciplinama 50 i 100 metara slobodno i 100 metara mješovito, Viktor Vasojević u disciplinama 50 metara slobodno i 100 metara mješovito, Nikola Prelević u disciplinama 50 i 100 metara leđno, Vito Koprivica u disciplinama 50 i 100 metara leđno, Aleksej Ristić u disciplinama 50 i 100 metara leđno, Uroš Hamović u disciplini 50 metara prsno, Stefan Tasovac u disciplinama 50 i 100 metara delfin, Aleksa Škoro u disciplinama 50 i 100 metara delfin, Dimitrije Lozo u disciplini 50 metara delfin, Kristina Pažin u disciplinama 50 metara slobodno i 100 metara delfin, Elena Đogo u disciplinama 50 i 100 metara slobodno, Mila Pudar u disciplinama 50 metara slobodno i 50 metara delfin, Tijana Hamović u disciplinama 50 metara slobodno, 50 metara delfin i 100 metara mješovito, Bojana Popović u disciplinama 50 i 100 metara prsno i 100 metara slobodno, Bogdana Bošnjak u disciplini 50 metara leđno, Lidija Bajčetić u disciplini 100 metara delfin i štafeta 4 x 50 metara mješano u sastavu: Luka Berak, Stefan Tasovac, Lidija Bajčetić i Tijana Hamović.

Bronzane medalje osvojili su: Stefan Tasovac u disciplinama 50 i 100 metara slobodno, Matija Ateljević u disciplini 50 metara leđno, Vasilije Jegdić u disciplini 100 metara leđno, David Vučinić u disciplini 100 metara leđno, Aleksa Bogdanović u disciplinama 50 i 100 metara prsno i 100 metara mješovito, Vasilije Supić u disciplini 100 metara delfin, Vito Koprivica u disciplini 100 metara mješovito, Kristina Pažin u disciplinama 50 metara delfin i 100 metara slobodno, Mila Runjevac u disciplini 100 metara leđno, Lana Kovač u disciplini 100 metara delfin, Sara Setenčić u disciplini 100 metara delfin, Bojana Popović u disciplini 100 metara mješovito i Elena Đogo u disciplini 100 metara mješovito.

Na takmičenju je učestvovalo 16 klubova iz Srbije, Crne Gore, Bugarske i Republike Srpske sa 311 takmičara, od čega je 194 u muškoj i 117 u ženskoj konkurenciji.

 

Padrino, april 2024.

BONUS VIDEO

Slični članci

Večeras u Trebinju nastupa Branko Đurić Đuro u njegovoj „Đurologiji“

Urednik

Potrebne spremačice za održavanje vila na Ivanici i osoba za održavanje bazena

Urednik

Supernova otvara novo prodajno mjesto u Trebinju

Urednik

Koncert trebinjskih profesora povodom obilježavanja jubileja

Urednik

Košarkaši Leotara prebrinuli brigu za opstanak

Urednik

Hercegovački rukometni derbi u Nevesinju pripao Leotaru za polufinale Kupa RS

Urednik

Košarkašice Leotara 03 izborile majstoricu četrtfinala plej-ofa

Urednik

Trebinje: Spomenik kralju Petru premješten na novu lokaciju

Urednik

Trebinjka na krovu Evrope: Nikolina Milić ima sezonu iz snova

Urednik

Ova web stranica koristi kolačiće za poboljšanje vašeg iskustva. Pretpostavljamo da se slažete sa ovim, ali možete odustati ako želite. Prihvati Pročitaj više