Hercegovina Sport

Rukometaši Leotara poraženi u Gračanici

Rukometaši Gračanice savladali su ekipu Leotara rezultatom 37:26 (22:9) u okviru 27. kola Premijer lige Bosne i Hercegovine.

Utakmica je počela poprilično tvrdo na obje strane, a u uvodnim minutama igralo se gol za gol sve do rezultata 5:5. Tada Gračanica prebacuje u brzinu više i pravi seriju od 7:0 (12:5). Leotaru nije pomogao ni tajm-aut Darka Tavrića, a seriju je prekinuo sa dva uzastopna pogotka Nikola Ivanović.

Do kraja prvo dijela prednost je samo rasla, a na odmor se otišlo pri rezultatu 22:9. Maid Džanbegović bio je fenomenalan u prvih 30 minuta i sakupio je sedam odbrana, dok je Marko Pandžić apsolutno dominirao na parketu sa postignutih šest pogodaka.

U nastavku utakmice izabranici Dade Doborca odigrali su iskusno i uspjeli su da održe prednost stečenu u prvom dijelu i na kraju slave sa 37:26.

Nakon ove pobjede Leotar je pao na peto mjesto na tabeli, jer su ga pobjedama „preskočili“ upravo Gračanica i Izviđač.

Najefikasniji na meču bio je Pandžić sa osam golova, koliko je postigao i Milojević na drugoj strani.

U narednom kolu Gračanica će igrati sa Borcem u Banjaluci, dok će Leotar dočekati u Trebinju ekipu Konjuha.

Izvor: meridianbetsport.ba