Sport

VIDEO / Kadeti Srbije poslije penala ostali bez finala Eura

Fudbaleri Srbije do 17 godina nisu uspeli da se plasiraju u istorijsko finale Evropskog prvenstva posle poraza od Holandije.

Holandija je izbacila Srbiju u posle boljeg izvođenja penala, nakon što je u regularnom toku bilo 2:2.

„Orlići“ nisu uspeli da se izbore za prvo finale u ovom uzrastu, ali su plasmanom u polufinale već ostvarili istorijski uspeh za U17 selekcije.

Holanđani će se za trofej EP boriti protiv Francuske, koja je, takođe posle penala, savladala Portugal.

Na početku utakmice nije bilo prilika, sve do 17. minuta kada je viđena prva. Sjajnu šansu imao je Mijatović, koji je bio „oči u oči“ sa protivničkim golmanom, ali je ostalo 0:0.

Holandija nije uspevala da odgovori istom merom i „Orlići“ su bili ti koji su nastavili da stvaraju šanse.

Mijatović je konstantno bio u centru pažnje, ali nikako nije mogao do gola.

Bez golova se otišlo na poluvreme, a onda su „Lale“ drugo poluvreme otvorile golom.

Strelac je bio van Dujven posle dobre timske akcije njegove ekipe.

To, međutim, nije pokolebalo izabranike Radovana Krivokapića, koji su furiozno odreagovali.

Već u 50. minutu Srbija je stigla do izjednačenja posle asistencije Stankovića iz kornera za Miloševića, koji je pogodio za 1:1.

Stvorilo se po nekoliko šansi na obe strane posle postignutog gola, a već u 55. minutu Holanđani su doživeli „hladan tuš“.

Srbija je napravila preokret, a strelac je bio Mijatović, koji se time iskupio za prethodne promašaje.

Holandija je shvatila da posle drugog primljenog gola mora da baci karte u napad i to je upravo i učinila.

Propustili su jednu priliku, ali ne i drugi. Posle velikog propusta odbrane Srbije Slori je izjednačio na 2:2.

Nervoza se uvukla u igru obe ekipe, pa su i jedni i drugi sačekali da istekne regularni deo igre, te se otišlo na penale.

U penal seriji Liješkić nije uspeo da odbrani nijedan udarac, pa su redom pogađali Hujsen, van den Huvel, Aagugil, Kleijn i Babadi.

Sa druge strane su bili precizni Stanković, Šljivić i Serafimović, ali je tragičar bio Radonjić čiji udarac je rutinski odbranio Kujsten, što se ispostavilo kao ključni momenat utakmice.