Hercegovina Sport

Fudbaleri Leotara poraženi u Banjaluci, Velež u Nevesinju savladao Kozaru

U okviru 5. kola Lige Republike Srpske u fudbalu Leotar je gostovao u Banjaluci kod Željezničara, a slavili su domaći rezultatom 3:0, na poluvremenu je bilo 2:0.

Leotar je u ranoj fazi meča, već u 18. minutu ostao sa igračem manje poslije isključenja Babića.

Strijelci za Željezničar bili su Ivić (32. minut), Bilal (39.minut) i Jagodić (u sudijskoj nadoknadi).

U narednom kolu u Trebinju će gostovati Radnik iz Bijeljine.

Velež je danas osvojio nove prvoligaške bodove u utakmici u kojoj je dominirao svih 90 minuta. Nevesinjci su samo jednom zatresli mrežu Kozare, ali je po prikazanoj igri i prilikama rezultat mogao biti mnogo ubjedljiviji. Gol vrijedan tri boda postigao je Drašković u 64. minutu nakon lijepe akcije napadačkog reda.

U prvom poluvremenu Velež je propustio tri lijepe prilike, među kojima je i prečka Popovića. I u nastavku su domaći nastavili sa visokim presingom. Gol je stigao u pravi čas, ali su Nevesinjci nastavili u istom ritmu sve do kraja utakmice. Driblinzi Brazilca Lohana na sredini terena izazivali su stalne aplauze odlično popunjene tribine na Gradskom stadionu. Stekao se utisak da domaći ljubitelji fudbala odavno nisu bili zadovoljniji izdanjem nevesinjske ekipe.

Nakon pet kola lijepo je vidjeti Velež na petom mjestu prvenstvene tabele. Jedini poraz je pretrpio lidera Rudara, ali i u toj utakmici nije razočarao. U narednom kolu Nevesinjci gostuju Borcu u Kozarskoj Dubici.