Hercegovina Sport

Fudbaleri Leotara poraženi u Tuzli

Sloboda, koja za premijerligaški trijumf nije znala šest mjeseci, ugostila je na „Tušnju“ sastav Leotara i slavila sa rezultatom 1:0 (1:0).

Trebinjci su prvu od posljednjih sedam premijerligaških rundi dočekali na desetoj, posljednjoj sigurnoj poziciji na tabeli.

Poslije prvog dijela, u prednosti su bili Tuzlaci koje je do prednosti doveo Mladen Veselinović, koji je rutinski zatresao mrežu nakon početničke greške golmana Leotara Miće Vukanovića, kojem je ispala lopta.

Leotar je u prvom napadu u drugom poluvremenu imao priliku stići do izjednačenja. Šutirao je Sekulović iz dobre pozicije, ali je lopta otišla pored gola

Mogla je Sloboda do drugog gola u 53. minutu kada je nakon kornera Beganovića, Miloš Karišik šutirao, ali je njegov udarac je zaustavila stativa. U 77. minutu Leotar je zaprijetio iz slobodnog udarca kada je Todorović šutirao pored gola.

U 86. minutu Leotar ostaje sa desetoricom na terenu. Crveni, odnosno drugi žuti karton, zaradio je Rašid Čičba koji je u igru ušao početkom drugog poluvremena

Izvor: Mondo