Hercegovina Sport

Košarkaši Leotara u uzbudljivom meču slavili protiv Orlovika

Košarkaši Leotara savladali su ekipu Orlovika sa 90:89 u 16. kolu Lige Bosne i Hercegovine.

Poenima Emira Preldžića gosti su poveli sa 6:2, pa je Dejan Šakotić preokrenuo na 10:9. Odmah je uslijedio odgovor gostiju koji su stigli do vođstva od 18:11, da bi na kraju prve četvrtine vodili sa 28:22.

Amar Mehić je poentirao za 32:25, a Marko Rikalo je smanjio na 36:33. Nemanja Milidragović se pobrinuo za preokret na 45:43 i kraj ovog perioda je pripao domaćinu koji je na pauzu otišao s prednošću od 51:45.

Rikalo se pobrinuo za vođstvo od 55:48, pa je Ramo Rizvić izjednačio na 55:55. Anes Podojak je doveo Orlovik u prednost od 60:59, ali je Leotar bio taj koji je vodio na kraju treće četvrtine sa 70:68.

Održavao je Leotar prednost (87:80), pa su gosti polako sve više prilazili i stigli su do 87:86. Pogodili su Trebinjci za 90:86, pa je Orlovik prišao na 90:89. Pogodili su gosti trojku za pobjedu, ali ona nije priznata jer je šut upućen nakon isteka vremena.

LEOTAR – ORLOVIK  90:89 (22:28, 26:17, 19:23, 20:21)

• Leotar: Đurasović 12, Adžić 3, Rikalo 13, Milidragović 5, Glogovac 15, Šakotić 18, Milović 6, Krstajić 15, Milanović 3, Bojanić
  • Orlovik: Delić 9, Edo. Preldžić 9, Podojak 16, Cvitanović, Rizvić 19, Cucović, Mehić 15, Bajrić 3, Em. Preldžić  18

Izvor: meridiansportbet.ba