Hercegovina Sport Vijesti

Rukometaši Leotara bolji od Sloge

Rukometaši Leotara savladali su večeras na domaćem terenu Slogu iz Gornjeg Vakufa rezultatom 28:27 u 22. kolu Premijer lige Bosne i Hercegovine.

Na početku utakmice Leotar je poveo sa 3:1, pa su zatim gosti izjednačili na 5:5. Poslije toga se Sloga odvojila na 8:5, a Trebinjci su uspjeli da se približe na 9:8. Veoma brzo je stigao odgovor gostiju koji su poveli sa 11:8, pa onda i sa 13:9. Prišao je domaći tim na 15:13, da bi nakon 30 minuta igre rezultat glasio 17:16.

Sloga je na početku drugog poluvremena povela sa 19:17, pa su Trebinjci nošeni odbranama Miloša Kneževića uspjeli da preokrenu na 21:19. Imao je ubrzo poslije toga Leotar prednost od 23:20, pa je Sloga uzvratila mini-serijom od 3:0 (23:23). Poslije toga se igralo gol za gol, a onda su gosti poveli sa 27:26, no domaći tim je odmah uzvratio za prednost od 28:27. Pokušali su gosti do kraja da izjednače, ali im to nije pošlo za rukom i Trebinjci su slavili sa 28:27.

U narednom kolu Leotar gostuje Vogošći, a Sloga dočekuje Borac.