Hercegovina Sport

Rukometaši Leotara ubjedljvo savladali Borac

Rukometaši Leotara ubjedljivo su u Trebinju savladali banjalučki Borac u prvenstvenom duelu rezultatom 32:24, na poluvremenu je bilo 15:12.

Domaći tim je odigrao izuzetnu partiju u svim segmentima igre te su na kraju slavili sa ubjedljivih osam golova razlike.

Leotar bolje otvara utakmicu te u šestom minutu stiže do prednosti od 3:1. Uslijedio je perio igre u kojem se igralo gola za gol, a u 19. minutu bilo je +3 za domaći tim (10:7).

Leotar je u drugom dijelu prvog poluvremena igrao jako dobro u odbrani, a do četiri gola prednosti stigli su u 26. minutu. (12:8). Golom Klimaveca u posljednjoj minuti prvog poluvremena, Borac na putu odlazi sa -3 (15:12).

Tim iz Trebinja otvara drugo poluvrijeme sa dva gola te stiže do pet golova prednosti. Ekpresno su uzvratili crveno-plavi sa dva vezana gola, ali nakon toga Leotar uspjeva da stigne do šest golova prednosti (21:15).

Nisu se tu zaustavili Trebinjci pa je prednost rasla do osam golova razlike koliko je bilo i na kraju.

Izvor: Mondo.ba