Hercegovina Sport

Težak poraz Leotara u Tuzli za pad na začelje tabele

Fudbaleri Tuzla Cityja ubjedljivo su porazili ekipu Leotara rezultatom 4:1 i tako stigli do diobe prvog mjesta tabele Premijer lige, dok su Trebinjci pali na začelje.

Tuzla City je odigrao fantastično prvo poluvrijeme i tu razriješio dileme oko pobjednika, tako da je u nastavku utakmice ekipa Dragana Jovića svjesno „stala na loptu“.

Počelo je na impresivan način za domaće. Amadou Coulibaly je pogodio već u trećoj minuti na asistenciju Petra Mišića.

U 21. minuti Mićo Kuzmanović pogađa za 2:0, a onda je u 32. minuti sjajan šut Mišića je od leđa Dušana Puletića završio u golu Leotara.

Priču je zaokružio raspucani mladi napadač Tuzlaka Salko Nargalić u 38. minuti kada je postignut i četvrti gol. To je bio rezultat prvog dijela.

Tuzlaci su u nastavku odlučili rotirati i odmoriti neke od važnijih igrača u timu.

Utješni gol za Leotar postigao je Marko Pervan u 90. minutu susreta za konačnih 4:1.

Izvor: Klix.ba