Hercegovina Sport

„Svesrpski kup“ u Trebinju: Vojvodina i Leotar u finalu

Golom Vladimira Stankovića dvije sekunde prije kraja rukometaši Leotara pobijedili su Borac m:tel 30:29(17:19) i na taj način izborili finale koje će igrati protiv Vojvodine.
Meč za trofej igra se sutra (nedjelja) od 15 časova uz direktan prenos na RTRS i RTS-u.

Banjalučani su bolje igrali u prvom poluvremenu u kojem su u 23. minutu vodili sa 16:10. Prvih 15 minuta nastavka potpuno je pripao Trebinjcima, a „crveno-plavi“ su prvi gol dali tek u 40.minutu. Nakon toga Leotar je u nekoliko navrata imao plus tri, ali je Borac u 53. minutu imao 29:27. Oba tima su promašili nekoliko prilika, da bi Stanković svojim 15 golom postavio konačnih 39:29. U poraženom timu Nikša Petrović je dao sedam golova.

RK Leotar

Prije muškog finala, igraće rukometašice Borca i Železničara (početak u 13 časova).

Podjsećamo, u prvom muškom polufinalu Vojvodina je savladala Metaloplastiku 34:29.

Izvor: RTRS,