Hercegovina Sport

Rukometaši Hercegovine poraženi na svom terenu od ekipe Goražda

Rukometaši Hercegovine poraženi su sinoć u Nevesinju od ekipe Goražda 27:29 nakon očajno odigranog finiša utakmice. Susret odigran u okviru 4. kola Premijer lige BiH očekivano je donio tvrdu i neizvjesnu utakmicu, kakava je viđena i prošle sezone.

Nevesinjci su u finišu prvog poluvremena serijom od 5:1 preokrenuli rezultat i stekli dva gola prednosti. Međutim, već poslije pet minuta nastavka gosti su uzvratili istom mjerom. Domaći su sredinom drugog dijela pojačali odbranu i novom serijom od 5:1 sedam minuta prije kraja došli do prednosti od tri gola. Činilo se da trasiraju put ka sigurnoj pobjedi. Ipak, završnica je donijela neočekivan pad koncentracije sa lošim rješenjima u napadačkim akcijama što su gosti kaznili i serijom od 5:0 stigli do trijumfa.

U narednom kolu Hercegovina gostuje Slogi u Doboju.

HERCEGOVINA – GORAŽDE 27:29 (14:12)

Sportska dvorana „Nevesinjka“. Gledalaca: 400. Sudije: Nedim Lipa (Sarajevo), Adnan Muhtarević (Živinice). Delegat: Mario Primorac (LJubuški). Isključenja: Hercegovina (12 min), Goražde (20 min). Sedmerci: Hercegovina 4 (4), Goražde 6 (6).

HERCEGOVINA: Vujadinović, Ivanović (2), Šarenac, Dragović (1), Babić (4), Šahinović, (8), Bašić, Andrić (5), Božović, Milačić, Zečević (1), Letić, Vučić, Čabrilo (6), Kljakić, Laketa.

GORAŽDE: Pleh, Čamo, Pušilo (2), Jelušić, Krakonja (4), Đana (4), Dedović (6), Golubović (1), Hodžić, Hamzić, Fazlić (4), Osmanović (1), Đerić (1), Žiga, Ćurovac, Zlatić (6).

Izvor: Radio Nevesinje