Hercegovina Sport

Leotaru zlata vrijedni bodovi u Bijeljini

Fudbaleri Leotara savladali su u Bijeljini ekipu Radnika sa 3:1 u okviru 30. kola Premijer lige Bosne i Hercegovine.

Na samom startu meča Radnik je imao kontrolu lopte, ali je Leotar ipak prvi stigao do vođstva i to golom Stefana Paranosa u 10. minutu. U prvom poluvremenu nije bilo puno prilika, te je vrijedno pomena samo gol gostiju.

Veliki problem za goste dogodio se u 48. minutu kada su ostali sa igračem manje, a dodatno situaciju komplikuje to što su u Bijeljinu stigli sa samo 16 igrača. Uspješno su se Trebinjci branili u Bijeljini, a onda su im domaći igrači sve olakšali pošto su i oni dobili crveni karton u 73. minutu i tako su oba tima ostala sa po deseti igrača.

Sve dileme oko pobjednika riješene su u 86. minutu kada je Mario Krstovski ekipu Leotara u vođstvo od 2:0 doveo sa bijele tačke. To nije bilo sve na ovom meču pošto je Radnik preko Ante Živkovića u 89. minutu smanjio na 2:1. U petom minutu sudijske nadoknade Trebinjci su uspjeli da postignu i treći gol za pobjedu od 3:1, a strijelac je bio Bojan Spaić.

U narednom kolu Leotar dočekuje Rudar, a Radnik gostuje Željezničaru.

Izvor: meridianbetsport.ba