Hercegovina Sport

VIDEO / Pogledajte skandalozan penal koji je Leotaru presudio u Bijeljini

Fudbaleri Radnika pobijedili su u Bijeljini u 23. kolu Prve lige RS-a ekipu Leotara rezultatom 1:0, a način na koji su došli do trijumfa je izazvao veliku pažnju.

Naime, Radnik je do važna tri boda u borbi za ulazak u Premijer ligu stigao u 91. minuti utakmice pogotkom iz penala kojeg je realizovao Aleksandar Vasić.

Penalu je prethodila situacija u šesnaestercu Leotara kada je pao jedan od domaćih fudbalera, a sudija Vanja Ajder bez imalo razmišljanja pokazao na bijelu tačku.

Istog trenutka su se svi igrači Leotara u nevjerici uhvatili za glave te su potom krenuli protesti koji na kraju nisu urodili plodom.

„Situacija kod penala za Radnik u prvom od osam minuta nadoknade. Mi nemamo komentar, a vi prosudite sami“, napisali na zvaničnoj stranici Leotara uz video spornog trenutka.

Inače, Radnik je prvi na tabeli Prve lige RS sa sedam bodova više u odnosu na drugoplasirane Laktaše, dok je Leotar na sedmoj poziciji.

U narednom kolu se igra upravo derbi dvije najbolje ekipe u kojem će Laktaši ugostiti Radnik.

Izvor: Klix.ba