Hercegovina Sport

Božidar Vučurević treći na izboru za njoboljeg sportistu Srpske

Srpska je večeras po 31. put dobila sportskog heroja, a ovo je bio 68. izbor najboljih koji je ustanovljen davne 1955. godine tadašnje Bosanske Krajine, a od 1992. Republike Srpske.

Dujaković je deveti karatista koji je ponio laskavo priznanje, a zaslužio ga je titulama šampiona Republike Srpske, BiH i Balkana, te srebrnim medaljama sa Evropskog i Svjetskog prvenstva u konkurenciji mlađih seniora.

– Izuzetno sam srećan i ponosan. Ovo mi je najdraže priznanje u karijeri! Dao sam sve od sebe ove godine, koja je bila fenomenalna, a ja se nadam i vjerujem da će naredne koje dolaze biti još bolje. Mnogo puta sam ponovio da imam velike ciljeve, vjerujem u njih i svoj rad, trenere i ljude oko mene – naglasio je Dujaković.

Da je odluka žirija bila ispravna, svjedoči i mišljenje čitalaca „Glasa Srpske“ koji su najveći broj glasova dali upravo mladom karatisti, pa je u njegove ruke otišla i nagrada publike.

Drugo mjesto zauzela je odbojkašica Jovana Biberdžić, dok je trećeplasirani džudista Božidar Vučurević iz Trebinja. Četvrto mjesto zauzeo je ski-trkač Strahinja Erić, peta je atletičarka Jelena Gajić, na šestom mjestu je rukometaš Miloš Nježić, a slijede kajakaš Dušan Mačkić, fudbaler Aleksandar Vojnović, strijelac Nikola Jovičić, a listu zatvara teniser Andrej Nedić.

Svečana manifestacija poslije dvije godine održana je u punom kapacitetu, a sala Banskog dvora bila je ispunjena do posljednjeg mjesta. Osim domaćih asova koji su obilježili godine i decenije izbora najbolji, i ove godine događaj su uveličali gosti iz Srbije. Predsjednik žirija Dragan Škrbić priznao je da je pomalo iznenađen što je dobio čast da bude na tom mjestu, ali je bez razmišljanja prihvatio odgovornu funkciju.

– Drago mi je što sam sa vama i što sam bar na neki način doprineo ovakvom događaju. Oduševljen sam i manifestacijom i toplim prijemom. U Banjaluci sam igrao pre nekih trideset godina, a svima nama rukometašima „Borik“ je bio posebno mesto. Takođe, srećan sam što sam video stare prijatelje – naglasio je Škrbić koji je uručio nagradu Dujakoviću, a ujedno dobio i plaketu za razvoj specijalnih i paralelnih veza između Republike Srpske i Srbije u oblasti sporta.

Glavna i odgovorna urednica „Glasa Srpske“ Borjana Radmanović-Petrović pozdravila je prisutne i naglasila da je „Glas Srpske“ uz podršku institucija nastavio tradiciju dugu gotovo sedam decenija.

– Prošle i pretprošle godine najbolje smo birali u izuzetno složenim okolnostima. Ali i pored teških uslova rada, „Glas“ nije imao luksuz da odustane od proglašenja najboljih, na ponos svih nas. I ove godine naši sportski heroji su uradili mnogo i zaslužili su da im odamo priznanja – rekla je Radmanović-Petrović.

Istakla je da su se svi laureati upisali u red velikana koji su prodefilovali ovom scenom u proteklih 68 godina, te da je ubijeđena da neće odustati u borbi za još bolje rezultate.

Pored deset najboljih, dodijeljeno je još deset nagrada, priznanja i plaketa. Tako je najbolji sportista iz Republike Srpske treći put u karijeri postala odbojkašica Tijana Bošković, dok je najbolji trener Goran Grahovac (plivanje).

Plakete za ambasadora sporta Srpske pripale su vaterpolistima Gojku i Dušku Pijetloviću, Kristini Pantelić-Babić (sudija odbojke na pijesku) i Veliboru Srdiću (predsjednik Svjetske plesne organizacije).

Osim Škrbića, plaketu za specijalne i paralelne veze Republike Srpske i Republike Srbije u oblasti sporta zaslužio je prvi čovjek Atletskog saveza Republike Srpske Duško Ivičić. Plakete za doprinos razvoju sporta otišle su u ruke Vice Zeljkovića (fudbal), Dragiše Antonijevića (džudo) i Stevana Bekana (rukomet).

Za najbolji sportski događaj proglašen je kik-boks spektakl „Hektor fajt najt“. Plaketa za izuzetna dostignuća u paraolimpijskom sportu pripala je košarkašici u kolicima Biljani Nedić, dok su plakete za sportski poduhvat godine dobile Gorica Bilak-Moconja (sportski direktor Evropske asocijacije školskog sporta) i omladinska šampionka svijeta u boksu Sara Ćirković.

Plaketu posthumno preuzela je Svjetlana Gligić, majka atletičarke Tijane Gligić-Kosić koja je izgubila bitku sa opakom bolešću. Dragiša Ćorsović najbolji je sportski novinar Republike Srpske u 2022. godini, te mu je pripalo Zlatno pero „Limun Papić“.

Predsjednik Organizacionog odbora Luka Petrović drugi put je bio u ovoj ulozi, a istakao je da „Glas“ kao jedini ćirilički štampani medij sa ove strane Drine zaslužuje podršku, te da je Izbor deset najboljih sportista akcija koja potvrđuje istrajnost i odlučnost lista čiji je prvi broj izašao 1943. godine.

 

Izvor: Glas Srpske

BONUS VIDEO

Slični članci

Šampionski trofej ponovo u Gacku: ŽOK Gacko RD Swisslion odbranilo titulu bez poraza

Urednik

Trebinjac Marko Kovač dobitnik nagrade Grada Beograda ‘Despot Stefan Lazarević’

Urednik

Ljubinje: Donatorska radionica za ljepši sjaj folkloraša

Urednik

„Prosvjeta” i SPC Mostar dodijelili 159 stipendija učenicima i studentima iz Hercegovine

Urednik

Parohija Druga gatačka organizuje pokloničko putovanje u manastire Tumane, Nimnik i Manasiju

Urednik

MONA uskoro u Trebinju

Urednik

U toku su radovi na postavljanju poda u novom Hramu Svete Trojice u Gacku

Urednik

Odata počast za 99 poginulih boraca Bilećke brigade VRS

Urednik

Policija kaznila 20 pijanih vozača u Hercegovini

Urednik

Ova web stranica koristi kolačiće za poboljšanje vašeg iskustva. Pretpostavljamo da se slažete sa ovim, ali možete odustati ako želite. Prihvati Pročitaj više