Vozilo je obezbijeđeno kroz projekat Fonda za zaštitu životne sredine i energetske efikasnosti Republike Srpske i opštine Bileća.
Problemi koji su se godinama nagomilavali biće dodatno ublaženi nabavkom novog vozila za odvoz smeća. To će ujedno unaprijediti rad Јavnog preduzeća „Komus“ Bileća.
– Veoma će značiti za naše preduzeće. Do sada smo imali velike probleme s dotrajalim vozilima i ulaganja u stare kamione i nadam se da će novi kamion pospješiti rad preduzeća i uspostaviti redovan odvoz komunalnog otpada sa teritorije opštine Bileća – rekao je v.d. direktora Ј.P. „Komus“ Bileća Božo Delić.
Sredstva za nabavku vozila zajednički su obezbijedili Fond za zaštitu životne sredine i energetske efikasnosti Republike Srpske i opština Bileća.
– Zahvaljujući podršci Fonda za zaštitu životne sredine i energetske efikasnosti Republike Srpske i opštine Bileća uspješno smo nabavili kamion za odvoz komunalnog otpada čime smo značajno unaprijedili kvalitet komunalnih usluga i doprijenilie očuvanju životne sredine – izjavio je zamjenik načelnika Bileće Јagoš Radmilović.
– Učešće Fonda je 60.000 KM, dok je opština izdvojila 30.000 KM. I da kažemo da je to nastavak podrške svim hercegovačkim opštinama – dodao je direktor Fonda za zaštitu životne sredine i energetsku efikasnost Republike Srpske Denis Stevanović.

Uz podršku Fonda i opštine, prošle godine nabavljeno je više od 20 metalnih kontejnera.
Iz „Komusa“ poručuju da nastavljaju sa unapređenjem voznog parka i podizanjem kvaliteta komunalnih usluga.
Izvor: RTRS

