Vijesti

Trebinjcima nedostaju vitamini i minerali

Građanima Trebinja nedostaju brojni vitamini i minerali u organizmu, što nije neobična pojava, ali je potrebno saznati koji su to nedostaci i način na koji se mogu nadomjestiti, a čega većina populacije nije ni svesna da im fali.

Ovo je istaknuto prilikom besplatih analiza vitaminsko-mineralnog statusa građana koje danas obavlja magistar farmacije Igor Pavlović iz Mostara u Udruženju dijabetičara i ostalih zainteresovanih Trebinje.

„Pravimo i male edukacije pacijenata, jer prterglede obavljaju uglavnom članovi ovog udruženja, a edukacije se tiču načina života, terapija koje uzimaju i eventualne interakcije sa lijekovima i dodacima prehrani koje koriste, što je, u suštini, jedno stručno savjetovanje za koje ljekari nemaju previše vremena“, kazao je Pavlović.

Svi koji se danas pregledaju moći će za dva mjeseca kod njega ponovo moći doći na kontrolu i to ponovno na način da se svakome rade nove analize, koji se umnogome upravo zbog savjeta i posvećenosti razlikuju od pregleda koji se rade po apotekama.

„Zbog velike koncentracije ljudi u apotekama se i ne može eksponirati jedna posvećenost od 15 do 20 minuta, a u ovom Udruženju su svi ranije zakazani i za sve određeni pacijent ima rezervisano to vrijeme, zahvaljujući prevashodno predsjednici Nadi Bijedić“, dodaje Pavlović.

Nada Bijedić, predsjednica Udruženja dijabetičara i ostalih zainteresovanih lica Trebinje, kaže da njihovo Savjetovalište za dijabetes mora podrazumijevati i kontrolu vitamina i minerala u oeganizmo, jer šećerna bolest dovodi do dizbalansa imuniteta i opšteg stanja organizma.

„Pozvali smo ovog mladog magistra farmacije da uradi ove analize, ne samo našim članovima, već i ostalim građanima Trebinja koji to žele i već su prvi pregledi i naših članova, ali i ostalih građana, pokazali da ljudima nedostaju vitamini, što nije nesvakidašnja pojava modernog doba, ali se treba pravilno odnositi prema savjetima koje je pružio gospodin Pavlović, a koji su zaista bili iscrpni“, kaže Bijedićeva, napominjući da ovi pregledi dobro dođu svima u prelasku iz zimskog u proljetni period, a naročito dijabetičarima.

Napominjući da su u ovom udruženju i ranije sarađivali sa ovim farmaceutom, ona je potvrdila da se i dalje saradnja nastavlja i da će sve kontrolne, ali i prve preglede, Pavlović obavljati svaka dva mjeseca u Trebinju, uz preporuke koje je suplemente najbolje koristiti i da li se eventualno treba obratiti ljekaru.

Planirano je da se danas, tokom cijelog dana, u Udruženju urade analize vitamina i minerala za tridesetak pacijenata.

Izvor: Nezavisne

BONUS VIDEO

Slični članci

Prodaje se stan 55,76 m² u naselju Luč

Urednik

Projekat „Điro di ćiro“ donosi novi turistički zamah Trebinju

Urednik

AstraZeneca – Inovacija koja traje – CIM FORUM 2026

Urednik

„Trebinje 2026 – Gradimo region“ – Regionalno povezivanje ključ za buduće projekte

Urednik

Ovo je najbolji način kako da gledate Mundijal

Urednik

Slobodan Mirković među najboljim poznavaocima srpskog jezika

Urednik

Vlada Srpske i Trebinje obezbijedili sredstva za potpuni završetak zgrade za raseljena lica

Urednik

Bilećko jezero – mjesto gdje rastu kapitalni ulovi

Urednik

Žena hrabrost: Trebinjka rođena bez ruke vjerom prevladala sve tjelesne nedostatke (VIDEO)

Urednik

Ova web stranica koristi kolačiće za poboljšanje vašeg iskustva. Pretpostavljamo da se slažete sa ovim, ali možete odustati ako želite. Prihvati Pročitaj više