Sport Tromeđa

Jadran u Trebinju savladao Zvezdu poslije peteraca

Vaterpolisti Jadrana iz Herceg Novog savladali su u trećem kolu Lige šampiona Crvenu zvezdu i to poslije peteraca sa 21:20. Meč je odigran na zatvorenom bazenu u Trebinju, gdje Novljani igraju svoje utakmice kao domaćini.

Prvu dionicu Jadran je dobio rezultatom 2:1, a pomenuti kvartal obilježila je velika borba za svaku loptu.

Zvezda je fantastično zaigrala u nastavku. Gavril Subotić i Lukaš Seman donijeli su prednost crveno-bijelima na poluvremenu. Nastavak je donio i mnogo uzbuđenja, a posebno efikasna bila je treća četvrtina koja je završena rezultatom 3:3.

Crveno- bijeli su u posljednjem kvartalu imali 8:5 i pobjedu u džepu, ali je ekipa iz Herceg Novog na kraju ipak trijumfovala.

Što se golgeterskog učinka tiče, u pobjedničkom timu istakao se Martin Gardašević sa četiri gola. Kod Crvene zvezde bolji od ostalih bili su Lukas Srđan, Gavril Subotić i Marko Radović, koji su postigli po dva pogotka.

Nakon ovog meča Jadran zauzima treću poziciju u grupi C sa dva boda, a crveno-bijeli su ostali na četvrtoj poziciji sa samo jednim bodom na svom kontu.

Izvor: SrpskaInfo