Hercegovina Sport

Fudbaleri Leotara se nadaju čudu u posljednjem kolu

Fudbaleri Leotara poraženi su danas u Čitluku od nominalnog domaćina Zrinjskog rezultatom 2:1, u pretposljednjem kolu Premijer lige BiH.

Bilbija je zatresao mrežu Leotara u 23. minuti, ali je Barišić autogolom u 55. donio izjednačenje i nadu gostima iz Trebinja. Ipak golom Tičinovića u 72. minutu Zrinjski je došao do nova tri boda i uljepšao sebi proslavu titule šampiona.

Leotar je kolo prije kraja posljednjeplasirana ekipa Premijer lige sa 31 bodom, a za opstanak se još uvijek bori šest ekipa koje će u posljednjem kolu pokušati obezbjediti nastup u elitnom rangu bh. fudbala i naredne sezone. To su pored Leotara i Sloboda Tuzla (32 boda), te Posušje, Igman, Sloga iz Doboj i Tuzla City svi sa osvojenih 34 boda.

Zanimljivo, u posljednjem kolu sve ove ekipe igraju sa protivnicima iz gornjeg dijela tabele (i svi su domaćini osim Igmana koji gostuje Sarajevu). Leotar će ugostiti Široki koji bi eventualnom pobjedom mogao doći do mjesta koje vodi u Evropu ukoliko Željezničar izgubi od Slobode u Tuzli.

O putnicima u niži rang mogli bi odlučivati i međusobni dueli i gol razlika, a kombinacija je mnogo s obzirom da se dva kluba koja napuštaju Premijer ligu traže među šest ekipa.