Hercegovina Sport

Novi gostujući trijumf rukometaša Leotara

Rukometaši Leotara igraju maestralnu sezonu. Večeras su u 13. kolu Premijer lige BiH trebinjski plavo-bijeli stigli do nove pobjede na gostovanju u Gradačcu.

Do desete prvenstvene pobjede Leotar je stigao poslije kvalitetne partije protiv domaćina, koji je minimalnu prednost imao samo u prvih 15 minuta meča. Potom Leotar preuzima stvar u svoje ruke i na poluvrijeme se odlazi rezultatom 14:17.

U drugom poluvremenu Leotar je držao rezultatsku prednost na svojoj strani, a u posljednjoj trećini poluvremena prednost raste te se meč završava sa pet golova razlike za trebinjsku ekipu – 25:30.

Leotar će ostati na drugom mjestu poslije ovog meča, a uoči duela ovog kola Izviđač-Hercegovina razlika za liderom na tabeli je samo dva boda.

U narednom kolu u Trebinju gostuje Sloga iz Doboja.