Vijesti

Policija čuvar Srpske i u ratu i u miru

TREBINJE – Policija Republike Srpske bila je njen čuvar jednako u ratu i u miru, a tako će ostati i u budućnosti, rečeno je povodom Dana policije, koji je uoči ovog značajnog datuma obilježen u Policijskoj upravi Trebinje, gdje je parastos palim pripadnicima policije služio mitropolit zahumsko-hercegovački i stonsko-primorski Dimitrije, nakon čega je na spomenik u krugu PU Trebinje položeno cvijeće i zapaljene svijeće.

Mitropolit Dimitrije je u svojoj besjedi podsjetio da svi poginuli nisu pazili na sebe, svoj ugođaj, već su dali život za nas.

„Mi treba da im se molimo kao živima, ne bi li nam Bog tako pomogao i blagoslovio i nas i našu djecu, da budemo takvi su bili oni koji su dali živote za nas“, rekao je mitropolit zahumsko-hercegovački i stonsko-primorski Dimitrije.

Da je očuvanje Republike Srpske prioritet policije istočne Hercegovine i u miru, kao što su je svojim životima branili i u ratu, potvrdio je i načelnik PU Trebinje Siniša Laketa.

„Ono što danas posebno hoću da naglasim jeste odavanje počasti svim pripadnicima MUP-a RS i svim borcima koji su položili živote za Republiku Srpsku, na čemu smo im neizmjerno zahvalni, trudeći se da sve ono što su oni počeli nastavimo u svome radu“, kazao je načelnik Laketa.

Podsjetivši na neke od najznačajnijih aktivnosti koje sprovodi policija u istočnoj Hercegovini, od 4. aprila 1992. godine, kada su se prvi put postrojile jedinice MUP-a RS, on je istakao da one do danas postoje i služe u očuvanju Republike Srpske i bezbjednosti, te da su na usluzi svim građanima Republike Srpske.

Predsjednik Udruženja veterana 3. odreda Specijalne brigade policije Dejan Bodiroga kaže da  je ovo prilika da se podsjetimo događaja koji su se desili prije 33 godine na današnji dan.

„Ja sam lično ponosan što sam učestvovao u tome i u stvaranju MUP-a RS, kao i svi moji saborci. Danas na parastosu smo vidjeli koji doprinos je dala policija RS u Odbrambeno-otadžbinskom ratu. Ovih 30 žrtava je bilo na ratištima u Trebinju, Nevesinju, Goraždu, Treskavici, Majevici, na Ozrenu, Nišićkoj visoravni… Drago mi je da policija gaji tradiciju obilježavanja ovog dana i sjećanja na one koji su dali živote za nas“, kazao je Bodiroga.

U okviru obilježavanja Dana policije, prethodno su pripadnici Policijske urpave Trebinje organizovali akciju darivanja krvi, kao i prikupljanje novčanih sredstava za Fondaciju „Sveti Vukašin“, za pomoć najugroženijim porodicma u Trebinju.

 

Izvor: Nezavisne

BONUS VIDEO

Slični članci

Novo Trebinje nova razvojna šansa

Urednik

Priznanje za trud: Kulturni centar Bileće nagradio đaka generacije

Urednik

Bilećani ponovo darovali krv u Foči: Osma akcija od početka godine

Urednik

Počeo upis studenata na Banjalučkom univerzitetu, jedan fakultet dominira

Urednik

Srpska bogatija za 24 mališana: U Nevesinju rođene dvije bebe

Urednik

Gacko: Inicijativa za uspostavljanje avantura parka dobila najviše glasova

Urednik

Danas prvi let sa banjalučkog Aerodroma za Tivat

Urednik

Kamerni hor mladih iz Kalifornije „Palo Alto Youth Chamber Singers“ nastupa u Trebinju

Urednik

Bejbi bum u Srpskoj: Rođeno 30 beba, Trebinje i Nevesinje bogatije za po jednog mališana

Urednik

Ova web stranica koristi kolačiće za poboljšanje vašeg iskustva. Pretpostavljamo da se slažete sa ovim, ali možete odustati ako želite. Prihvati Pročitaj više