Sport Svijet

Još jedan polufinalni duel Srba i Amerikanaca u Parizu

Vaterpolo reprezentacija SAD plasirala se u polufinale na Olimpijskim igrama u Parizu, pošto je večeras u četvrtfinalu poslije peteraca pobijedila selekciju Australije ukupnim rezultatom 11:10.

Poslije četiri četvrtine bilo je 7:7, SAD je bila bolja u petercima rezultatom 4:3.

Najefikasniji u reprezentaciji SAD bili su Aleks Bouen i Hejns Daube sa po dva gola.

U selekciji Australije najbolji je bio Luk Pavilard sa četiri gola.

Reprezentacija koju predvodi Dejan Udovičić će u polufinalu igrati protiv Srbije, koja je ranije danas u četvrtfinalu savlada Grčku rezultatom 12:11.

Posljednje četvrtfinale igraće večeras od 20.35 časova Italija i Mađarska. Pobjednik tog meča sastaće se u polufinalu protiv Hrvatske koja je pobijedila Španiju rezultatom 10:8.

Izvor: Nezavisne

BONUS VIDEO

Slični članci

Tri medalje za Džudo klub Hercegovina na „Open kupu Plav 2026“

Urednik

Plivači KVS „Leotar“ odlični na državnom prvenstvu u Sarajevu

Urednik

Odličan nastup plivača Leotara na Ljetnom prvenstvu Republike Srpske u Banjaluci

Urednik

Vaterpolisti Leotara viceprvaci u debitantskoj sezoni

Urednik

Džudo klub Hercegovina ostvario odlične rezultate na „Kupu Grada Sarajeva 2026“

Urednik

Odličan nastup plivača KVS „Leotar“ na međunarodnom plivačkom mitingu „Mlade nade 2026“ u Nikšiću

Urednik

Juniori VK Leotar izborili plasman na Final Four Razvojne lige Srbije

Urednik

Mlada Trebinjka Natalija Sulaver briljira na međunarodnoj teniskoj sceni

Urednik

Humanitarni turnir „Šahom protiv zavisnosti“ okupio oko 50 takmičara iz Hercegovine

Urednik

Ova web stranica koristi kolačiće za poboljšanje vašeg iskustva. Pretpostavljamo da se slažete sa ovim, ali možete odustati ako želite. Prihvati Pročitaj više