Hercegovina Sport

Košarkaši Leotara pobjedom izbacio Posušje iz elite

Košarkaši Leotara pobijedili su u posljednjem kolu Lige za opstanak Bosne i Hercegovine ekipu Posušja sa 85:84.

Već ranije je bilo poznato da će iz lige ispasti Prijedor ili Posušje. Domaći su imali imperativ pobjede, ali su poraženi u najvažnijoj utakmici sezone.

Na poluvremenu su vodili sa 41:40, pa je na kraju treće četvrtine imao prednost od 70:60. Pred sami kraj utakmice Posušje je imalo vođstvo od 84:82, no Marko Rikalo je dao trojku za pobjedu Leotara od 85:84.

Najefikasniji na meču bio je Marko Rikalo s 25 poena, na drugoj strani Rejšon Mart je postigao 23 poena.

Izvor: BH Basket