Hercegovina

Priređena završna izložba desete Međunarodne umjetničke kolonije „Kolo“

Završna izložba desete Međunarodne umjetničke kolonije „Kolo“ priređena je sinoć u galeriji Kulturnog centra Trebinje.

Izloženo je tridesetak radova nastalih na ovogodišnjoj koloniji, a čiji su autori 13 regionalnih i pet domaćih umjetnika.

Dražen Milić, umjetnički selektor kolonije, istakao je da je ovo prilika da trebinjska publika naredne dvije sedmice pogleda najnovija ostvarenja talentovanih umjetnika, inspirisana duhom i pejzažima našeg kraja.

Izložbu je otvorila Marija Đurić, direktorka Moderne galerije Valjevo.

Organizatori desetog saziva Međunarodne umjetničke likovne kolonije „Kolo“ je Udruženje umjetnika ove kolonije u saradnji sa Gradom Trebinjem, Kulturnim centrom i Muzejom Hercegovine, a u okviru „Trebinjskog kulturnog ljeta“.

 

Izvor: KC Trebinje

BONUS VIDEO

Slični članci

Turistički kompleks „Grad Sunca“ Trebinje zapošljava na više pozicija

Urednik

KUD „Alat“ Trebinje obilježava 70 godina postojanja i rada

Urednik

OFK Alfa ispisala istoriju: Evropski trofej stiže u Trebinje, generacija 2015 osvojila turnir u Beču

Urednik

Milan Gromilić u „Mojih 50“ na Padrino radiju

Urednik

Počinje ljeto, danas najduži dan u godini

Urednik

Filozofski simpozijum u Trebinju: Odvojiti medije od državne uprave

Urednik

Redovni godišnji remont u RiTe Gacko trajaće 50 dana i koštaće 10 miliona KM

Urednik

Bilećki Sajam privrede okupio privrednike i preduzetnike iz regiona (VIDEO)

Urednik

Bileća: Više od 400 pitomaca škole rezervnih oficira pješadije 15. put u svojoj kasarni

Urednik

Ova web stranica koristi kolačiće za poboljšanje vašeg iskustva. Pretpostavljamo da se slažete sa ovim, ali možete odustati ako želite. Prihvati Pročitaj više